Končno smo dočakali prekrasen sončen dan in z navdušenjem obiskali živalski vrt v Ljubljani. V torek, 23. 5. 2023, smo se zjutraj vkrcali na avtobus in veselo pomahali šoli za nekaj ur. Veselje je bilo še toliko večje, saj so nekateri prvič uživali tudi v vožnji z avtobusom.

Brez zastojev na avtocesti smo prispeli v ljubljanski živalski vrt, kjer so nas pričakale živali iz različnih koncev sveta. Ogledali smo si tudi hranjenje morskega leva, pelikanov in severnih jelenov. Ob vragolijah morskih levov med hranjenjem smo močno ploskali.

Izvedeli smo veliko zanimivosti, tako o samih živalih kot tudi načinu dela ter skrbi za živali v živalskem vrtu.

Na delovnem listu smo nabrali vse žige, ki so jih skrili po živalskem vrtu in si jih nekaj odtisnili tudi na roke.

Polni vtisov in novega znanja o živalih smo se vrnili nazaj v šolo. Učenci so sklenili, da bi z veseljem ponovili izlet tudi s starši ter jih sami popeljali po živalskem vrtu kot pravi vodiči.

Z aktiv 1. razreda: učiteljici Ana Petelin in Nadja Vovk