9. maja so se sedmošolci odpeljali na ekskurzijo v JV del Slovenije, na Dolenjsko. Po njej se vije reka Krka, ki z odlaganjem lehnjaka tvori lehnjakove pragove. Te so učenci videli v Žužemberku. V samem jedru mesta so razigrano odkrivali posebnosti gradu in življenja nekoč.

Obiskali so tudi Rašico pri Velikih Laščah, rojstni kraj Primoža Trubarja. Tam so si poleg bogate zapuščine listin ogledali še vedno delujoči mlin in prelepo okolico.

Nazadnje so obiskali še muzej na prostem na Muljavi, kjer jim je vodička na zanimiv način predstavila življenje pisatelja Josipa Jurčiča in kmečkega prebivalstva, ki je iznajdljivo in v sožitju z naravo uporabljalo naravne materiale pri gradnji hiš.

Domov so se vrnili z novimi znanji in polni vtisov, izlet pa si bodo zagotovo najbolj zapomnili prav zaradi dneva preživetega z vrstniki.

Zapisala: Nuša Pangos

Fotografije: Katja Trampuž