Na šoli se zavedamo pomena pisanja z roko in s tem tudi ohranjanja kulture, zato smo v prejšnjem tednu sodelovali pri vseslovenskem projektu Teden pisanja z roko, ki je letos potekal od 23. do 27. januarja. Osrednja tema je bila Mislim tiho, pišem počasi… Učenci so razmišljali o tem in se zavedali, da najlažje oblikujejo in zapišejo svoje misli, ko pišejo počasi.

Ogledali so si rokopise letošnjih ambasadorjev in tudi sami prispevali lepe besede in misli napisane v srčkih ter svojih imenih. V podaljšanem bivanju so pisali pisma presenečenja, v katerih so svojim staršem sporočili, kako zelo radi jih imajo in kaj počnejo v šoli. K sodelovanju so povabili svoje starše in druge sorodnike. Z veseljem so delili svoje modre misli za življenje in učence spomnili na najpomembnejše vrednote. Z nami je delila svoj rokopis tudi 100-letna vaščanka, ki je dokazala, da zmorejo pisati z roko prav vse generacije.

Vse stvaritve še vedno krasijo naše panoje.

Aktiv PŠ Lokev