V sredo, 5. 6. 2024, je v Slovenski Bistrici potekalo finalno prvenstvo Slovenije v atletiki za osnovne šole. Tekmovanja se je udeležilo 5 učencev naše šole, domov pa so prinesli kar 3 naslove državnih prvakinj. 

V kategoriji starejših deklic je Živa Pfeifer v teku na 60 metrov s 1. mestom in časom 7,76 osvojila naslov državne prvakinje. V kategoriji mlajših deklic je Lana Pajer v teku na 60 metrov s 1. mestom in časom 8,08 osvojila naslov državne prvakinje. Dekleta v zasedbi Naja Mevlja, Monika Kocen, Živa Pfeifer in Lana Pajer so bile prav tako državne prvakinje v štafeti 4 x 100 metrov s časom 49,93

Poleg že omenjenih učencev so se odlično odrezali tudi Naja Mevlja, v kategoriji starejših deklic, ki je osvojila 9. mesto v teku na 300 metrov, Monika Kocen je dosegla 18. mesto v teku na 300 metrov in Mark Ukmar Valenčič 20. mesto v skoku v višino. 

V šoli smo državnim rekorderkam pripravili manjše presenečenje s sprejemom v jedilnici. 

Vsem učencem iskreno čestitamo!