Učenci so cel junij nestrpno odštevali dneve, da bodo prespali v šoli. Ta želja se jim je izpolnila v četrtek, 22. 6. 2023, ko so se v šolo vrnili ob 18. uri. Najprej so si pripravili ležišča in pojedli večerjo. Po večerji so imeli srečelov, kjer so dobili plišaste igrače. Sledil je njihov nastop z orkestrom na literarno glasbenem maratonu v organizaciji Festivala Sanje. Pred spanjem so se razgibali na igrišču z igro med dvema ognjema, zaplesali in zapeli v lokavskih talentih. Sledilo je spanje v učilnicah, kar je posebno doživetje. Zjutraj jih je pričakal »hotelski« zajtrk. Za malico so se posladkali z Jasmininimi palačinkami in Dijaninim sladoledom. Zadnji šolski dan so zaključili s slavnostno podelitvijo spričeval in pohval. Nasvidenje do septembra!