V ponedeljek, 22. 5. 2023 je v Kopru potekalo področno prvenstvo v Atletiki. Tekmovanja se je udeležilo 16 naših učencev, domov pa so prinesli kar 7 odličij, od tega 4 zlate medalje! V kategoriji mlajših deklic je Lana Pajer osvojila prvo mesto v teku na 60 metrov, Neja Vrtič pa 2. mesto v teku na 300 metrov.

V kategoriji starejših deklic je Živa Pfeifer v teku na 300 metrov dosegla 1. mesto, Vita Žigon Simčič je zmagala v metu vorteksa. Rok Ozbič je bil tretji v metu vorteksa, v skoku v višino je učenka Neja Godina dosegla 3. mesto. Dekleta v zasedbi Ana Julija Špan, Eliza Grubar, Živa Pfeifer in Lana Pajer so bila prva tudi v štafeti 4 x 100 metrov. Poleg že omenjenih učencev so se odlično odrezali tudi Eliza Grubar v teku na 300 metrov (4. mesto), Dejan Mahnič v metu vorteksa (4. mesto), Matevž Tučka v teku na 60 metrov (4. mesto), Maša Bele v teku na 300 metrov (4. mesto) in Leon Ristov v teku na 60 metrov (5. mesto).

Vsem učencem iskreno čestitamo!