13. januar, 2023

V vsakdanjem življenju lahko najdemo vzorce v različnih pojavnih oblikah, v menjavanju letnih časov, v ritmu pesmi in plesov, na oblačilih, fasadah stavb, na nakitu, v čipkah, inicialkah in še marsikje.

6. 1. 2023 je na šoli potekalo tekmovanje v reševanju vzorcev. Šolskega tekmovanja se je udeležilo 146 razmišljevalcev od 1. do 9. razreda.

S ponosom sporočamo, da je 50 učencev prejelo biserno priznanje, 75 učencev pa bronasto. Vsem tekmovalcem čestitamo za njihov dosežek.

V soboto, 21. 1. 2023, bomo na šoli izpeljali državno tekmovanje, katerega se bo udeležilo kar 23 učencev naše šole.

Vsem tekmovalcem, ki se bodo udeležili državne ravni tekmovanja, želimo veliko uspeha in zabave pri odkrivanju pravil vzorčenja.

Katja Trampuž in mentorice