Pozdravljeni,

vsem, ki iščete ideje kam bi se odpravili med vikendom sporočamo, da bo prihajajočo nedeljo, 10. aprila 2022, organiziran 25. tradicionalni pohod v okolici Škocjanskih jam.

Pohod je speljan po naravnem območju Regijskega parka Škocjanske jame ob strugi reke Reke. Štart je na začetku vasi Matavun. Ob razgibani poti pohodniki spoznavajo skrivnostno ponikanje reke Reke ter srečajo številne kraške pojave in tudi manj poznane kulturne znamenitosti.

Pohod se zaključi v Škocjanu ob zabavi z glasbo in kulinaričnih dobrotah kraške kuhinje.

Vodenje: samostojen pohod, kjer pohodniki sledijo oznakam na poti

DATUM10. april 2022
STARTv Matavunu (na parkirišču pri Škocjanskih jamah), med 8. in 12. uro
DOLŽINA POTI11 km
TRAJANJE3,5 ure
PODLAGAasfalt, makadam
ZAHTEVNOSTPot je označena in je primerna za vse starosti.
OPOZORILO  Potrebna je primerna obutev, s seboj imejte malico in dovolj pijače, priporočljive so pohodne palice.
ZNAMENITOSTI OB POTI  struga reke Reke razvaline gradu Školj udorne doline cerkvica Svete Helene na Gradišču
CENA  odrasli: 4 eur na osebo, otroci: 2 eur na osebo Cena vključuje: zavarovanje in dvakrat čaj na poti.

Katja Kovač in Andreja Gulič

VEČ NA: