Dedek Mraz je lokavskim otrokom prinesel prav posebno darilo. Podaril jim je nekaj, kar se ne da kupiti, ampak se lahko le doživi in za vedno ostane v lepem spominu … in to je pravljična noč v šoli.

Ko jim je v sredo poštar prinesel pismo dedka Mraza, so njegovo darilo z navdušenjem sprejeli in se prav vsi odločili, da prespijo eno noč v šoli.

V petek, 20. 12., so se učenci ob 18.00 uri vrnili nazaj v šolo. S seboj so prinesli spalne vreče, vzglavnike, odeje in veliko dobre volje. Najprej so z učiteljicami spekli pice za večerjo. Po večerji jih je obiskal vaščan Jernej s kitaro, s katerim so navdušeno zapeli nekaj pesmi. Kljub deževnemu vremenu so se nato z lanternicami in dežniki odpravili na krajši sprehod po okrašeni vasi. Bližnjim vaščanom so s pesmijo polepšali večer.

Ko so se vrnili v šolo, so se okrepčali z domačimi piškoti in čajem. Nato so pokazali svoje talente v Pokaži, kaj znaš. Predstavili so se z najrazličnejšimi plesi, šalami, ugankami in skeči.

Pred spanjem so si vsi vestno umili zobe in si za zaključek dneva ogledali risanko. Prespali so v knjižnici na blazinah. Zjutraj jim je prijazna kuharica Krista za zajtrk spekla slastne palačinke.

Pravljično noč so zaključili v telovadnici z jutranjo telovadbo, katero je vodila Neža iz Barke.

Kaj je otrokom ostalo v spominu po preživeti noči v šoli? Kaj jim je bilo najbolj všeč?

Matic: Ko sem plesal kot nor.

Manuel: Najbolj všeč mi je bila risanka in ples.

Maruša: Ko sem pomagala pripravit mizo za večerjo.

Nora: Ko smo plesali.

Urška: Najlepše mi je bilo, ko smo spali in se pogovarjali, plesali in jedli palačinke.

Tjaša: Ko smo šli spat v spalne vreče.

Alma: Meni je bil ples najboljši.

Blaž: Meni je najbolj ostala v spominu risanka. Bila je lepa.

Jana: Všeč mi je bilo, ko smo plesale same punce.

Ark: Meni je bilo vse všeč.

Žana: Ko smo klepetali pred spanjem.

Luna: Ko smo plesali.

Lara: Ko smo šli na sprehod z lanternicami.

Naja: Všeč mi je bilo, ko smo jedli pico.

Mila: Ko smo bili budni ponoči.

Aktiv PŠ Lokev